14. ROČNÍK SRAZU PŘÁTEL VOZŮ ŠKODA
28.6.-30.6.2024 - Přepychy u Opočna

Kategorie vozidel + info AOS, Opočno, Spanilka

Pro 14. ročník proběhla ještě úprava kategorií

Zručnost se nově jede na 2 jízdy na co nejshodnější čas jízd. Bude tedy hodnoceno nejlepší projetí trati a také nejshodnější čas v kategoriích.
Technická přejímka bude v sobotu před slalomem (po cvičné jízdě). Na každém závodníkovi je prokázat, že vozidlo spadá do dané kategorie. Pořadatel může vozidlo zařadit do kategorie dle svého uvážení. Kategorie se mohou na místě před závodem upravit. Při nenaplnění kategorie (minimum 3 vozy) může být vozidlo pořadatelem přeřazeno.
Slalom se jede jednosměrně Přepychy>Mokré>Opočno>Přepychy, cvičná jízda se jede hromadně. Vozy bez STK jedou až jako poslední.
Sprint první vozy jedou spolujezdci AOS, poté jedou posádky AOS, následně jedou ostatní. Ostatní mohou jet více jízd, započítává se jen 1. jízda.
Dámský pohár se jede zvlášť – do něj je řazena každá závodnice automaticky. Dámy tedy soutěží ve 2 kategoriích zároveň (př. zručnost Z1+G, slalom C2+G, sprint: N3 + G)
AOSvysvětlivky orientační jízda po okolí. Začíná se na startu sprintu (0,00km) a dále se pokračuje dle itineráře. Po cestě se plní úkoly, hledají se např. obrázky, písmena, zapisují se obce, jede se na předem určené kilometry a čas, kdy předčasný příjezd do cíle je striktně penalizován! Průměrnou rychlost máme spočítanou na cca 35km/h, aby nikdo nemusel jezdit moc rychle a také kvůli bezpečnosti. Cíl je v Opočně. Propustnost trati je 60 vozidel. Při vyšším počtu registrací upřednostníme vozidla dle času registrování od prvních k posledním. Rozdělení je na více kategorií.
Výstava Opočno – Sobota cca 13-16h. Přednost mají vozidla co jedou AOS. Po naplnění kapacity, při vyšším počtu registrací upřednostníme vozidla dle času registrování od prvních k posledním. Pro zájemce opět pojede Pohofest-Bus ZDARMA! (Areál-Opočno a zpět předpoklad ve 14h do Opočna a v 15:20 zpět)
Spanilá jízda – následuje po výstavě v Opočně. Účastnit se jí může každé vozidlo Škoda. Vozidla, která zůstanou v areálu, budou moci jet na spanilku. Odjezd z areálu vozidly hromadně v cca 15:40! (diváky do a z Opočna sveze ZDARMA Pohofest-bus)

Rychlý kontakt